2
Úno

Sníh, kýbl, struhadlo a slzy

Právě jsme se vrátili z hor. Jezdíme rok co rok s verpetskou bandou na stejnou chatu v Dolním Dvoře. Pokaždé je to jiné. Jednou sleze v dešti všechen sníh, podruhé propukne horečková či střevní epidemie, jindy zas frčí úrazy nebo mě chytne revma v kolenou. Letos jsme tedy už počítali se vším. Přijela opět zaběhlá banda, jen přibylo zase pár dětí na úkor svobodných pařmenů. Viz foto, kde ještě 2 děti a 4 dospělí chybí, odjeli dříve.

Všechno vypadalo idylicky. Skvělý sníh, teplota se motala kolem nuly, na obloze neustále strašilo sluníčko a tvrdošíjně odmítalo zalézt za mrak a pustit vločku. Prostě božské počasí. První varování přišlo hned den po příjezdu. Davídek se poblil. Nikdo se nad tím moc nepozastavil, dokud se nespustilo domino a nepadli: Tobiáš, Olina, Tomášek, Dianka, Martínek, Anetka, Jarča, Vojta, Vašík, Zuzka, Kačka, Alča, Monča, Láďa nebo Vláďa (možná oba), Mára a nakonec i Natálka. Asi jsem někoho vynechala, ale člověk v tom pak už ztrácel přehled.

Untitled-3.jpg Untitled-5.jpg Untitled-14.jpg Untitled-15.jpg foto MMM Jíra

Jak přežít v semeništi bacilů? Jirka razí teorii, že nejdůležitější je vydezinfikovat si ráno nalačno žaludek tvrdým alkoholem. V Tunisu jsem ho neposlechla a pěkně si to protrpěla. A tak jsem tentokrát následujíc jeho vzoru brutálně mámila svou hlavu už v 8h ráno Becherovkou, Jirka rumem. Kdykoliv pak padl někdo další, slupla jsem živočišné uhlí, vypila Smectu a cvakla si preventivního panáka z placatky. Odolali jsme! (Do léčebny na protialkoholní se nahlásíme hned zjara :-) )

Ovšem ne všichni volili takto razantní prevenci, pár se udrželo i tak, jiní zaznamenali zrychlení provozu v druhé části trávicího traktu. Jistě jim pak přišlo líto, že si z domova nepřivezli svůj jemný toaletní papír a byli tak nuceni brousit si prdel tím erárním struhadlem. Ve společné kuchyni se vedly polemiky o tom, zda není struhadlo ještě horší než kýbl. Nakonec asi ano, zvlášť když v pátek struhadlo došlo.

Nic z toho však nemohlo zkalit naše nadšení. Nevolnost dvojčat trvala u každého jen pár hodin a tak jim nic nebránilo užívat si klouzání před chatou. Naše Joe (5 let) zase chodila do lyžařské školičky s Natálkou (4 roky) a Jendou (6 let) – ten bydlel se ségrou o 1,5km dál, ale střevní chřipka zasáhla prý celou ves. Koncem týdne už Joe i Jenda lyžovali sami viz video a my jsme na ně byli děsně pyšní. S Jirkou jsme se vystřídali u dvojčat, abychom si také oba zalyžovali, ale mě hned po první hodině chytly kolena a Jirku zase bacila poma a prokrvácel si bundu. Další den měl ucho, jako když Mach bliká před seskokem u Šebestů, ale obešlo se to bez doktora.

IMG_2758.jpg IMG_2764.jpg IMG_2231.JPG IMG_2766 copy.JPG IMG_2770.jpg IMG_2976.JPG

Při odjezdu už dole na parkovišti Johanka zjistila, že nahoře v chatě (a to byl pekelný krpál) zapomněla své kreslené výtvory a trofeje z večerních soutěží, plakala a valila slzy jako M&Ms. Hned jsem ji uklidnila, že jsem si toho všimla a mám to vzadu v tašce. Kdybyste viděli jakou měla radost! V duchu jsem si ale řekla, že musíme Johanku naučit nějak se vyrovnávat se ztrátami, aby příště takhle nevyváděla pro pár papírů.

Ale já jsem dnes po vybalení a vyprání poslední tašky zjistila, že nemám svůj sešit, kam jsem celý týden psala další kapitoly do pohádky, kterou vymýšlím. Zmocnila se mne panika. Běhala jsem po bytě, slzy na krajíčku a vykřikovala tragická hesla. Jirka užuž chtěl obvolávat všechny známé, když v tom jsem ten sešit objevila. Kdybyste viděli, jakou jsem měla radost! Měla bych se asi naučit nějak se vyrovnávat se ztrátami, abych příště takhle nevyváděla pro pár papírů. ;-)

Tak sněhu zdar a papíru zvlášť!

struhadlo.jpg
 

7 Responses to “Sníh, kýbl, struhadlo a slzy”

 1. mish Says:

  Holka, ty píšeš jedna radost! Fakt vtipný :) TMM zase jedna radost fotí.
  Jestli i struhadlový obrázek je tvůj výtvor, nezbývá než konstatovat, že jsi nechutně multitalentovaná :)

 2. Radush Says:

  Jé děkuju, nápodobně. Jo struhadlo jsem taky načmárala, na odpadu je podpis :-) Je to takový test, jestli můj styl lidé snesou, než se vytasím s tou pohádkou. Koukni taky na video, teď jsem ho tam dodala. Mimochodem „Le pim“ fakt výborný a já se Lou čim. R.

 3. mish Says:

  Ad video: koukám jak puk! 8-O Pecka! Záhrobská třes se!

 4. martin Says:

  Téda. Ja to nechápu. Nepřipadám si zaujatej a i tak, možna i přesto, musím uznat, že ta litošovic famílie má samé estetické počiny. Vtipnou, zručnou a multitalentovanou maminkou počínaje, přes stejně univerzálního taťku, až po neuvěřitelně vydařené potomky. Prostě radost, radost, radost.

 5. Radush Says:

  Teda takovou pochvalu jsem nečekala. Díky moc, mám radost, radost, radost, taky proto, že tvé komentáře jsou dost vzácné. Univerzálnímu taťkovi i vydařeným potomkům to vyřídím ;-)

 6. Olda Says:

  Hahaha, tak to me skutecne pobavilo. Radush jsi skutecne vtipna! A tykresby jsou paradni. Pokracuj! Fandim ti.

 7. Tereza Says:

  Ahoj Radush,
  dnes je u mě Alice
  a Tvé tvoření líbí se jí velice .-)
  mám ti honem vyřídit
  jak jí sžíraj obavy
  co vše stihneš s prťaty.
  P.S. Jsi naší velkou výzvou a na to není rým
  tak jdem radši chlastat gin :-)

Do you dare to leave a reply ?

You must be logged in to post a comment.