12
Led

Virtuální jahody

Kamarád, dlouholetý šéf/redaktror různých počítačových magazínů Tomáš Zvelebil mě požádal, abych mu napsala, jak hrajou počítačové hry maminy. Mé ukecané já mělo vážně problém natlačit se do 1200 znaků. Když jsem se po napsání úvodu zeptala na požadovanou délku článku, zjistila jsem, že už jsem ji jen tím úvodem přetáhla. Zkracovala jsem, jak se dalo, ale stejně mám dojem, že je to jakési náhle uzavřené. Nu což. Nedávno to vyšlo v časopisu Frag a já předávám:


„Mami, můžu ještě na farmu?“ vyhrkla na mě s prosebným pohledem dcera (6) těsně před odchodem do školy, „potřebuju si sklidit jahody, nebo mi shnijou!“ argumentovala. „Tak fofrem,“ odvětila jsem místo logického zákazu. I virtuální jahody se prostě musí sklidit, to dá rozum.

Znáte tyhle hry, které sledují čas, a když jim nevěnujete dost pozornosti, někdo nebo něco zkrátka chcípne? Tak ty mne v posledních dnech doslova pronásledují. Nejdřív to začalo u mne. Přátelé mě na Facebooku zapojili do rybího světa, a já byla několik týdnů posedlá designováním svého akvária, chovem klaunů očkatých a hlavně touhou stoupat v úrovních, abych už si konečně mohla koupit želvu, kosatku nebo žraloka! Úplnej cvok.

Manžel s despektem sledoval to bublání na monitoru, zvláště když rybičky dostaly najíst a on nikoli. Naštěstí jsem se brzy vzpamatovala a ryby prodala. Ale tuhle jsem tam zavítala a našla vybledlé šupináče plovající břichem vzhůru. Děti. Postupně jsem tedy zaregistrovala starší dceru i dvojčata (3), aby měl každý svou farmu a svoje akvárko. Obsadily už oba stolní počítače a často okupují i můj notebook. Místo kýženého klidu, to je totiž ten důvod, proč to dětem dovolíte, ozývá se od všech počítačů: „Mami, pojď sem, to nefunguje!“ Takže věčně asistujete. Ne, podobný postup opravdu nelze doporučit. Jste-li totiž tak důslední perfekcionalisté jako já, může se vám také stát, že budete po večerech místo hodnotné četby sklízet dětem zapomenutou úrodu a krmit hladové rybičky.

 

One Response to “Virtuální jahody”

  1. jolana88 Says:

    hezký článek :-) Ale – nemají někde nějakou statistiku? ZVL. když ani sám mocný džougl nezvládl – a ptát se Cucka Norisse není čas. Mně by fakt zajímalo, co a jak hrají maminy. Znám některé, co se zapojili do her typu WOW, Call of Duty..Další puzzle, logické… Já např. – Zuma, Islander atp. – jakmile se totiž cokoli ovládá více než třemi čudliky, jsem v… ztracená. ani mapa s baterkou by nepomohla! halt nemůžu být dokonalá :-)

Do you dare to leave a reply ?

You must be logged in to post a comment.