14
Dub

Energetičtí hoši versus energetické baby

Jistě je znáte, zvoní u dveří a chtějí vidět vaše vyúčtování elektřiny. Slibují slevu. Tento měsíc jsem měla „štěstí“ hned na troje snaživce ušetřit naší domácnosti nějakou tu kábli. První to vzdal po té, co jsem nemohla najít smlouvu. Ani nevím, od jaké byl firmy. Ale tuhle tu zazvonili dva mladíci. Byli vyfešákovaní jak do tanečních a voněli na 5 metrů. Hoši se ptali, jestli mám doma rodiče, což jim hned v úvodu připsalo body. Po táhlém diskutování v průvanu dveří jsem je pozvala dál. Asi po 10. minutách uvnitř přiznali, že na chodbě stepuje ještě třetí kolega.

Mám to doma moc hezký a vypadám maximálně na pětadvacet, dozvěděla jsem se. No nedivte se mi, že jsem se nechala ukecat. Neslibovali mi hory doly, drželi se při zemi a nabízeli pár stovek ročně. Ale hlavně krásné a přehledné vyúčtování, na které mě vlastně dostali nejvíc, protože PRÉčko mi neposlalo nic už rok a půl. Hoši byli roztomilí, svěřovali se s úspěchy i neúspěchy na svých programátorských, grafických a zemědělských školách a hýřili humorem a komplimenty na vystavené fotografie, na nichž mne manžel zachytil tak asi od krku po pupík. MRCHY! Zapomněla jsem zmínit, že manžel nebyl doma, což je vlastně asi jasný.

Hned druhý den zazvonila u našich dveří prostá propocená paní a to už Jirka doma byl. Hned ve dveřích nám dvěma větami vymluvila tři sličné hochy a dalším argumentem si vysloužila pozvání dál. Přesvědčila nás. Byla to blbost to podepsat a ona to všechno vyřeší, zruší a zařídí daleko lépe, pěla chválu zase na svou slevu. Paní vypadala velmi důvěryhodně. Poctivý přístup, vysvětlovala jednotlivé body drobným písmem napsané smlouvy na zadní straně, a zatímco nové smlouvy vypisovala, manžel brouzdal na diskuzích a hledal odezvy zase na její firmu. No nic moc. Že paní nehýřila komplimenty, to bych jí ještě připsala k dobru, co jí ale značně ubíralo na sympatiích, byl fakt, že jí hrozně nevoněly nohy. Ne že by právě to byl ten důvod, ale ještě během její návštěvy jsme se rozhodli, že předchozí zrušíme, ale nové raději nepodepíšeme. Jistota starého dobrého předraženého dodavatele, je přece jen jistota. Paní odešla s nepořízenou. Jirka otevřel okno a pronesl: „Hošíci voněli, pochválili ti prsa a hned tě dostali a babě smrděly nohy a utřela nos.“

 

3 Responses to “Energetičtí hoši versus energetické baby”

 1. Mirek Toms Says:

  Milá Radush, musím se těch mladíků zastat, fakt, že jste se jim líbila je logické. že obdivolali Vaše nahé fotky je také samozřejmé a přesto jste řekla: MRCHY!
  Zatímco ta bába s nelibě touchnoucíma nohama Vás k takovému nepěknému zvolání nevyprovokovala. To je nespravedlivé! Uznejte tedy aspoň, že moje námitka je oprávněná…

 2. Radush Says:

  :-) Milý Mirku, to bylo zvolání na mou obranu, že jsem tak snadno k obalamucení, věřte, nebyla v tom žádná zášť, ti chlapci mě, ať byly jejich úmysly jakékoli, zkrátka potěšili. Co naplat, jsem „jenom“ ženská!

 3. Olouš Says:

  Vůně a pochvala
  i mne by dostala
  ;o)

Do you dare to leave a reply ?

You must be logged in to post a comment.