16
Úno

Pár žbleptů 2

011
TD zmrzlina RET3
012

_____________­_______________________ * _ * _ * _ * _ *

Pár žbleptů 2.

Jak se tu probírám našim deníčkem, zjišťuju, že spoustu věcí musím vypustit. Skoro dva roky staré zápisky o začátcích mluvení našich dvojčat mi už dnes nepřipadají tak roztomilé. Vzhledem k tomu, že dodnes v tomto ohledu předvedly děti celkem mizivý pokrok, budu se soustředit raději na příhody. A začnu hned dvěma WC historkami, v nichž jako tradičně zaperlila naše Joe a její tatínek. Vlastně skoro celé to bude tentokrát tak trochu o ho-ně.

WC story 1

Dnes ráno jsem uklízela skříňku a vyhodila do záchodu červivé křížaly. Plavaly na hladině a ani po třetím spláchnutí se jich nepodařilo všech zbavit. Johanka, která si toho asi nevšimla, usedla na mísu se svou potřebou. Po výkonu zkontrolovala pohledem své dílo, protože už 3.den mají dvojčata srajdu, a já se jí pořád ptám, zda ona taky. Nález ji zřejmě nikterak nepřekvapil, protože když kolem nás pak procházela do pokoje, jen tak mimoděk zahlásila: „Nemám srajdu. Tři lístečky a jeden bobek.“ Oba jsme šli do kolen.
30.12.2008

_____________­_______________________ * _ * _ * _ * _ *

WC story 2

Když jsem dnes opouštěla toaletu, vyvoněla jsem ji vydatně sprejem. Za chvíli navštívila onu místnost Johanka a vrátila se s prohlášením, že její hovínko krásně voní. Nevěděli jsme, jak přesně to myslela, ale už to bylo úsměvné. Asi za 15 minut přišel ze záchodu Jirka a prohlásil: „Johanko, i když tvoje hovínko krásně voní, přesto by se mělo spláchnout.“
6.2.2009

_____________­_______________________ * _ * _ * _ * _ *

Něco pro angličtináře:

Při cestě do Rpet se mě Jirka úplně vážně zeptal: „Hele Raduš, když mně choděj maily, nechodí tobě femaily?“
Leden 2009

_____________­_______________________ * _ * _ * _ * _ *

Valentýnská

Johanka má trápení s láskou. V pátek 13.2. před Valentýnem jsem ji vyzvedla ze školky a šly jsme spolu koupit nějakou pozornost tátovi. Cestou jsem jí vysvětlovala, co ten svátek znamená, a že se taky jednou zamiluje a časem se vdá jako my s tátou, babička a děda atd.

Ona na to úplně věcně, že David ze školky říkal, že jí miluje. Ptala jsem se jí, jestli ho má taky ráda a ona odpověděla neurčitě „hm.“ A někoho jiného? „Ne!“ Celý den jí to muselo vrtat v hlavičce, protože večer za mnou přiběhla s pláčem. Hlasitě štkala a vykřikovala nešťastně: „Mami, ale já se nechci do nikoho zamilovat. Já chci mít ráda jenom tátu a mámu,“ vzlykala, jako bychom jí násilím nutili do dívčí internátní školy na druhé straně republiky.

Uklidnilo ji až moje ujištění, že nikoho milovat nemusí.

O týden později se opakovalo něco podobného, když viděla nějakou svatbu v televizi. Zase se rozplakala a řekla, že nechce na svatbu. „Na jakou svatbu?“ ptala jsem se jí nic nechápajíc. „Já nechci na svatbu, já chci být sama, pořád tady u vás.“ Úplně mě to dojalo. A tak s jistotou, že nás naše dítko jednou ještě rádo dobrovolně opustí, jsem ji ujistila, že může klidně zůstat u nás a napořád. Ale historku si schovávám pro případ, že se mi v devíti letech bude chtít provdat třeba za tělocvikáře.
14.2.2009

_____________­_______________________ * _ * _ * _ * _ *

Nočníková

Dianka už považuje nočník za běžný standard. Tobík jí to asi závidí. Nechápe, jak ona to dělá, že si sedne a za okamžik je tam spousta vody. Zkoušel to mockrát, ale nikdy nic nevykouzlil. Dnes zase pozoroval Didu a vzápětí mi přinesl mini nočníček pro panenky, též naplněný jakousi narůžovělou tekutinou. Očividně čekal, že ho taky pochválím, jenže k jeho zklamání mě to spíš rozesmálo. Ten šmoula tam totiž vymačkal svoji lahvičku s čajem.
1.3.2009

PS: O tři dny později. Tobík mi dnes při přebalování utekl, sedl si na nočník a přinesl mi ho plný. Hurá, zdá se že to pochopil.

_____________­_______________________ * _ * _ * _ * _ *

Horská

Johanka: „Mami, víš co nás učil ten pán, co nás vozil v tý rolbě?“ (byla na horách se školkou poprvé sama bez nás).

„Fouká, fouká, fouká,
hovno z toho kouká.“
9.4.2009

_____________­_______________________ * _ * _ * _ * _ *

Jdi na Pár žbleptů 3

 

One Response to “Pár žbleptů 2”

  1. mish Says:

    Tak bobek a tři lístečky mi dlouho nedají spát :)

Do you dare to leave a reply ?

You must be logged in to post a comment.