10
Úno

Johančiny hlášky

Sudoku.jpg 2007.02.07 JTD 006.jpg 2007.02.03 006 teplomet copy1.jpg 2007.01.17 004.jpg

Pravidelně si zapisuju, co z té naší holky vypadne. Nezachytila jsem sice všechno, co nás pobavilo, neb si vždycky naivně řeknu, to si musím zapamatovat, a už druhý den netuším, co to bylo. Ale něco málo jsem nashromáždila a tak vám to předávám, třeba se zasměje i někdo citově nezaangažovaný. Jestli vůbec netušíte, kdo Johanka je…(stejná slova od patnáctileté totiž moc vtipně nevyzní), …tak téhle byly letos v lednu 3 roky, má veliká kukadla, vysoký hlásek a krapet si šlape na jazyk, šišlá, ale u každé věty se tváří náramně důležitě.

Při čtení červené Karkulky, když už jsme falešnou babičku podrobili výslechu ohledně uší, očí i huby, povídá Joe: „…a babičko, proč máš tak veliký nohy?“ (29.9.2006)

Při skládání puzzle se snažila tatínka přesvědčit, aby nekoukal na sport a šel skládat s ní, slovy: „Tatínku., já smrdím, pojď si se mnou hrát!“ Moc to nechápal, ale šel. (1.10.2006)

Když tatínek přivíral oči pod náporem Johančiny kosmetické péče: „Tati, otevři oči, ať na tebe vidím!“ (4.10.2006)

Poránu…“Tati, kam jdeš?“ „Nikam, oblékám se, abych nebyl nahatej.“ „Ale já chci abys byl nahatej.“ „Líbím se ti, jo?“ „Jo!“ (1.1.2007)

Jako skoro pokaždé, když má tatínek zrovna „čtení“ :-), vlezla k němu Johanka na záchod, odmotala asi 1,5m papíru a zatímco jej mačkala do celkem malé kuličky, povídá: „Já ti to takhle udělám, aby sis moh utřít prdel“. (3.1.2007)

Dala jsem Johance malý kapesník, jednou do něj frkla a dala si ho do kapsičky. Po chvíli se chtěla vysmrkat, ale hlásila mi, že je to mokrý. Povídám jí, aby si našla nějaké suché místečko a tam se vysmrkala. Odběhla a chvíli bylo slyšet od vedle otvírání zásuvek. Za chvíli přiběhla, v ruce čistý kapesník a volá: „Maminko, už jsem našla suchý místečko!“ (3.1.2007)

Joe dostala plyšovou myš. „…a jak se jmenuje ta myš?“ ptala se zpěvavě. „Pojmenuj ji jak chceš“, povídá táta. „Hm,…tak třeba králík.“ (14.1.2007)

„Johanko, dáš si pudink? Jsou tam banány, piškotky…“, snažila jsem se jí navnadit, „…je to dobrůtka, s čokoládou…“ Johanka se rozjasnila a zeptala se “…a se šunčičkou?“ (18.1.2007)

Chtěla jsem se juknout na e-maily, ale manžel měl celý den zapnutý jiný operační systém. Volala jsem na něj z kuchyně k počítači: „Jirko, už jsi v těch normálních windowsech?“ Johanka na mě chvíli zamyšleně hleděla a pak se mě vážně zeptala: „Maminko, proč je tatínek normální Viňousek?“ (6.2.2007)

Další hlášky najdete zde: Frky, Vejšplechty.

 

8 Responses to “Johančiny hlášky”

 1. Radush Says:

  Nedá mi to, abych nepřidala do komentáře jednu dnešní prosluněnou hlášku: „Maminko, půjdem ven?“ „Půjdem, Johanko, svítí tam sluníčko…“, povídám s úsměvem. " „A proč jsme včera nešli ven?“ (bylo to předevčírem, ale pro Johanku je veškerá minulost včera) „Protože pršelo a to bylo blbý.“ „A proč to bylo blbý?“ „Protože nesvítilo sluníčko.“ „A proč nesvítilo to blbý sluníčko?“

 2. Sona Says:

  Tak to jsem se zase jednou dobre pobavila. Vzpominam (od vypraveni mamci) na to co jsem povidali kdyz jsme byli s brachou malý.
  Jojo deti jsou nevyspitatelny :D clovek si nikdy neni jisty s cim zas prijdou a kde to spravny slovo pouzijou. :D

  Odpověď: Díky za komentář, dlouho jste se neozvala Naše mamina nám taky vypráví příhody, ovšem mám pocit, že jsou každým rokem peprnější a méně pravděpodobné­. Raduš

 3. mish Says:

  Tak to nemá chybu… :-) Doufám, že budeš ve sběratelské činnosti pokračovat, a už teď se těším, až se jednou rozmluví dvojčata. Ty se teda asi upíšeš, ale čtenářstvo se umlátí smíchy :-)

 4. Tereza Says:

  No to jsme se nasmáli :-)
  A máš pravdu marně jsem se snažila vzpomenout jestli řekl Jenda něco také tak vtipného ale v hlavě prázdno Asi začnu zapisovat :-)
  P.S V hitparádě u Špátů jednoznačně vede :" smrdím,pojď si se mnou hrát"

  Odpověď: Terezko, začni si to psát, neb čas neúprosně letí a s hláškami typu „matko, nepruď!“ se už nikde moc chlubit nebudeme :-) Raduš

 5. babička Zuzka Says:

  Jak Johanka „bodavala“ během jediného dne:
  „Johanko, ty máš průjmíček? " „Ne“. „A co teda máš?“ „Slajdu“.
  “Johanko, ty jsi úplná modelka". „Já mám dom taky modelinu a dělám z ní domečky.“
  „Johanko, víš, že jsi moje největší zlatíčko?“ " Hm, a babička Oluš mě meluje".
  Babička Zuzka: „Ty boty mě ňáko tlačí“.
  Johanka:" až z nich vyrosteš, tak je dej dedovi Rudovi a až budou malý dedovi, tak je zkusím já." :-)

 6. Libor (spolužák) Says:

  Ahoj Radush a zdravím vespolek,
  navštívil jsem tyto stránky poprvé a hlášky Johanky mě také pobavily,
  U mě vede ta se „čtením“.
  Dobrý nápad si je zapisovat, ale já na to vždy u syna zapomenu.
  Snad jen jednu si dovolím, je z loňského jara, když jsme chtěli syna ostříhat, probíhal rozhovor takto: „Luky je vedro asi půjdeš do "hola“, tak jo a kde je vlastně holo?"
  Jinak dodatečně gratuluji k přírůstkům, pevné nervy a ať se daří.

  Odpověď: Tak to je super, „HOLO“ mě fakt rozesmálo. Díky za komentář, Raduš

 7. NIka Says:

  Neteř se chtěla podívat do kostela, tak jsem jí vyhověla. Přišly jsme trochu pozdě, ale neřešila jsem to až do chvíle, kdy neteř zakřičela AVE SATANAS a všichni se otočili…zajímalo by mě, kde to vzala.

  Odpověď: Hihi, tak to je povedené, asi otevřu novou rubriku trapasy, ten Váš by se tam vyjímal! :-D

 8. jolana88 Says:

  Dobrý den – právě jsem díky potkávání na presu /šťastný blog/ objevila Vaše hezké stránky a , samozřejmě, si dětské „vejšplechty“ nemohu nechat ujít. Již dlouho totiž razím názor, že v té fabrice, kde je montují jim přidávají něco navíc, co nám, chudákům dospělým zůstává utajeno, anebo nás o to němec již připravil :-) Taky jste si jistě všimla,jak ty větší dokonale rozumí těm ještě mrňavějším ačkoli dospělí tápou? Snahu zapsat si jsem měla mnohokrát,ale to bych tužku nedala z ruky. Dodnes užíváme „kuvačky“ místo rukavic, „vejdáme se“ -ačkoli autorovi je dnes 23!. Nejmladší skloňování a časování nebere v potaz, takže na otázku kudy jste šli, praví:„mormálně, zatáčku rovně a přejdi-li jsme u dvaátýho můstku, aby nás nic nevrazilo“ otrlý rodič jistě pochopí :-)

Do you dare to leave a reply ?

You must be logged in to post a comment.